تبلیغات
همه چیز دونی 1 - نقد بازی مافیای 2
 
همه چیز دونی 1
همه چیز در این جا
درباره وبلاگ


همه چیز در این جا

فیلم-عكس-بازی-رمز تقلب بازی ها ی هر كنسولی حتی كنسول از رده خارج شده-قالب وبلاگ-امكانات وبلاگ-مطالب علمی فرهنگی سیاسی درسی حرفه و فن علوم ریاضی ادبیات فارسی دینی فیزیك انگلیسی شیمی علوم زیستی دست نوشته عربی عربی قرآن دانلود هر بازی از بازی 2سال به بالا تا 25 سال تبلیغ رایگان سایت ها-معرفی وب ها دیگر سایت ها و وبلاگ ها و وب سایت ها در اینجا همه و همه رایگان ترینر بازی - همه چیز در اینجا بدون ویروس های كامپییوتری-چت-طالع بینی هندی-درباره ی ویندوز ها
معرفی اینترنت ها و.........................

مدیر وبلاگ : عارف خرسند
نویسندگان
نظرسنجی
چه كنسولی را بیشتر دوست دارید؟؟؟؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران

بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران

بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران بهترین و زیباترین کدهای جاوا اسکریپت به همراه آزمایش آن کد بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران example: بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران mahmood bina
بهترین و زیباترین کدهای جاوا اسکریپت به همراه آزمایش آن کد

Created By Webloger.5u.com


Vito Scaletta مردیست بیكار . در حالیكه دائما در حال پرسه زدن در خانه ی دوست خود است لباس های او كمی بیش از جلیقه و شلوار معمولیست. صدای بلند اپرا از رادیویی در نزدیكی به گوش میرسد. در حالی كه كمی ابجو مینوشد با یك فاحشه , كه او هم پس از اتمام كار بعد از ظهر خود احساس ارامش میكند , در حال خوش وبش است. Vito با خود فكر میكند : " چرا دخترانی چنین هرزه بایستی تا این حد عصبی و نگران باشند ؟" . Vito میتواند چنین شوخی هایی كند چون یك گنگستر است. اگر كسی هم از متلك های او ازرده شود مساله تنها با شلیك یك گلوله در صورت طرف مقابل حل خواهد شد.

علتی كه ما vito را در چنین وضعیت راحت و اسوده ای میبینیم تنها یك چیز است : بعد از نمایش های متعددی كه در همگی انها روی اكشن و نمایشنامه ی مراحل اصلی مافیا 2 تمركز شده بود , 2K Czech بالاخره برای نشان دادن كارهایی كه میتوان در بین مراحل اصلی مافیا 2 انجام داد , اماده است. در واقع این لحظه ای است بسیار مهم چرا كه تا به كنون بازیساز تمامی تمركز و تاكید خود را روی هسته ی مركزی داستان گذاشته بود. هیچ كس از مافیا 2 توقع تفریحات و سرگرمی به سبك saint rows را ندارد , ولی براساس دیده های ما تا به كنون , برخی مردم نیز ممكن است به هیچ وجه انتظار برخی مراحل و فعالیت های جانبی كه در بازی مشاهد خواهند كرد را نداشته باشند.

این طور كه به نظر میرسد چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در بازی وجود خواهد داشت اما در مطابقت با بقیه ی بازی بسیاری از این خصوصیات كاملا با تمركز اصلی مافیا بر داستان و نقش اصلی بازی در رابطه خواهند بود. به طور مثال خانه ی دوست vito یعنی joe را در نظر بگیرید. اینجا همانجایی است كه بارها از ان در طول بازی دیدن خواهید كرد ولی بسیاری از اتفاقاتی كه اینجا برای شما می افتد به منظور جذب شما به دنیای vito صورت میگیرد. اگر شما شیشه ای ابجو به دست بگیرید این كار هیچ تاثیر مستقیمی بر اطراف نخواهد داشت , این تنها یك جزئ كوچك و جالب است كه به دنیای اطراف شما احساس زنده و طبیعی بودن میدهد. اگر در حمام قدم بگذارید میتوانید با فاحشه ی joe در حال دوش گرفتن گپ بزنید . او از شما میخواهد تا پشت او را مالش دهید و شما مودبانه پیشنهاد او را رد میكنید. در حالیكه شما وارد تالار ساختمان میشوید میتوانید به التماس های یك مرد از دوست دختر عصبانی خود كه در را روی او بسته است گوش كنید .تمامی اینها انچان خوب طراحی شده كه به دنیای بازی حس طراوت و زندگی میدهند.

دمو با صدای زنگ تلفن joe اغاز میشود . به نظر میرسد یك واسطه به نام Giuseppe كاری برای vito اماده كرده و زمان انجام ان فرا رسیده است . نماینده ی 2K , ویتو را به طرف كمد لباس هدایت میكند و پس از جست و جو میان تعدای كت و شلوار لوكس از میان انها نمونه ای كلاسیك و مشكی رنگ را انتخاب میكند. پس از طی مسافتی كوتاه به طرف گاراژ , زمان گزینش یك ماشین میرسد. در اینجا تهیه كننده ی بازی توضیح میدهد كه 2K Czech مایل است تا ماشین های مافیا 2 ارزش داشته باشند. سری بازیهای GTA روندی را اغاز كردند كه در ان ماشین ها یك بار مصرف هستند اما در مافیا 2 شما تشویق به مراقبت از اتوموبیل خود میشوید . اگر ماشینی مورد طبع شما بود میتوانید ان را بدزدید ولی ایده اصلی بازی این است كه با ماشین های مورد علاقه ی خود بمانید , برای افزایش كارایی انها هزینه كنید , خصوصیات جدید به انها بیافزایید و همچنین رنگ انها را طبق سلیقه ی خود تغییر دهید. اگر به ارامی به اتوموبیل مورد نظر خود , هنگامی كه هیچ پلیسی در اطراف نیست , نزدیك شوید قادر خواهید بود مخفیانه قفل ماشین را باز كنید . البته این كار كمی زمانبر است و اگر شما عجله داشته باشید برای وارد شدن به ماشین مجبور به شكستن شیشه ی ماشین خواهید بود . واضح است كه اگر این راه را انتخاب كنید باعث جلب توجه پلیسهای اطراف خود خواهید شد.


فعلا پلیس موضوع مهمی برای vito نیست. به هرحال همچنان كه Vito به طرف محل ملاقات با Giuseppe رانندگی میكند اتفاقی غیر منتظره رخ میدهد : وی شاهد تصادف ماشین فردی با یكی از فاحشه هایی است كه كمی قبل تر در دمو مشاهده كردیم . راننده ی ماشین خسارت دیده شروع به پرت كردن تسمه ای به سمت زن می كند و فاحشه نیز از دیدن این خشونت به وضوح مظترب و اشفته شده است. این چیزی است كه 2K انرا " ماموریت جانبی انی " می خواند.اگر شما عجله دارید می توانید از كل ماجرا چشم پوشی كنید , اما اگر مایل هستید می توانید در این مشاجره مداخله كنید . به هر حال این نمایشی است از بازی و نماینده ی 2k تصمیم می گیرد وارد درگیری شود.

راننده ی خشمگین میگوید :" توی لعنتی كی هستی ؟" و vito وارد میشود :"كسی كه دوست نداره بشنوه تو اینجوری با یه خانم حرف میزنی . پس چرا خفه نمیشی و تا من از كوره در نرفتم نمی زنی به چاك ؟" متاسفانه دوست جدید ما به توصیه ی vito عمل نمی كند و نزاع شروع میشود.مبارزه ی بامشت در مافیا 2 از طریق یك سیستم سه دكمه ای انجام میگیرد و به بازیكن اجازه حملات سبك و سنگین همزمان با گریختن از مشت های دشمن را میدهد.
این سیستم كاملا ساده به نظر میرسد اما همچنان كه درگیری دو مرد ادامه دارد مشت ها بسیار سخت و سنگین به نظر میرسند. حركات ویتو نسبت به محیط اطراف خود حساس هستند به همین علت او به طور مداوم از اشیای اطراف خود استفاده میكند. در دموی امروز ویتو سر راننده را به ماشینش میكوبد. ویتو با صدایی كه به نظر نمیرسد شوخی داشته باشد می غرد : " من جمجمه ی لعنتی تو رو خوردش می كنم ".

به نظر میرسد كه خشونت نتیجه داده است , ولی همیشه این بهترین راهكار نخواهد بود. كمی بعد تر در دمو پس از دزدی نافرجام از دو گردن كلفت ابله , هنگامی كه ویتو خود را در معرض كتك انها دید در واكنش اسلحه ی خود را بیرون كشید كه این باعث شد كه دو كودن به سرعت فرار كنند . اما متاسفانه تمامی ماجرا توسط یك پلیس مشاهده میشد كه در این موقعیت سه راه برای بازیباز باقی میماند : شما میتوانید شروع به گشودن اتش بروی پلیس كنید , به وی رشوه دهید یا اینكه صرفا فرار كنید. نماینده ی 2K در اینجا اخرین راه چاره را انتخاب كرد و به سرعت پا به فرار گذاشت . اگرچه تصمیم شجاعانه ای نبود ولی به ما این فرصت را داد تا با چگونگی كاركرد سیستم پلیس در بازی بیشتر اشنا شویم .

اگر در حال پیاده مرتكب جرم شوید , یك ایكون "WANTED" در سمت چپ بالای صفحه نمایش نمایان میشود و تمامی پلیس های منطقه ی اطراف شروع به جست و جو برای پیداكردن شما میكنند. در صورتی كه شما مرتكب خلاف جدی نشده اید پلیسها تنها به دنبال شما می ایند و لازم نیست نگران شلیك انها باشید , مگر اینكه شما قبلا به انها شلیك كرده باشید. اگر شما موفق به یافتن مكانی پنهان شوید میتوانید به صورت موقت از تعقیب كنندگانتان فرار كنید اما از انجا كه انها از خصوصیات فیزیكی شما اطلاع دارند به محض دیده شدن توسط پلیس ماجرا از نو اغاز میشود. برای نجات از مخمصه بایستی لباسهایتان را چه از طریق رفتن به خانه یا خرید از فروشگاه تعویض كنید. به همین شكل پس از دزدیدن ماشین یا نیاز به پنهان كردن ان دارید ( كه البته به دلایل اشاره شده توصیه نمیشود ) یا اینكه میتوانید با تعویض رنگ ماشین خود از پلیس ها در امان بمانید . راه دیگری نیز وجود دارد و ان فروش ماشین خود به یك chopshop ( مكانی كه میتوانید ماشین خود را اوراق كنید و بفروشید ) است. و تمامی اینها مستلزم هزینه كردن است , پس بهتر است قبل از انجام هر كاری كاملا محتاط باشید.


البته اینجا لازم به یاداوری است كه هیچ كدام از وقایع بالا جزو هسته ی اصلی داستان نیستند بلكه تماما اختیاری هستند. اگر ویتو تصمیمات دیگری گرفته بود یا اینكه در خیابان دیگری رانندگی میكرد شما احتمالا شاهد هیچ كدام از این وقایاع نبودید. مرحله ی جانبی واقعی هنگامی اغاز شد كه دمو به مكان Giuseppe رسید. در راه ورودی یك گانگستر با صدای زمخت و خشن به ویتو نزدیك شد و به او پیشنهاد كاری داد: قضیه از این قرار بود كه شخصی اقدام به گشودن یك نمایندگی فروش اتومبیل زده است و این باعث ایجاد رقابتی ناخواسته برای كسب و كار دوست ان گانگستر شده است. گانگستر با صدای زبر و خشن خود از ویتو خواست تا تمامی ماشین های موجود در حیات را بدون كشتن كسی نابود كند. البته اشاره به" كشته نشدن كسی" كاملا به سبك مافیایی و به طور غیر مستقیم انجام شد : ویتو گفت :" از من می خوای كه ...." و گانگستر سریعا جواب داد :" نه به هیچ وجه , حداقل نه برای الان ".

قضاوت تنها از روی چند دیالوگ سخت میباشد , ولی طبق انچه تا به كنون دیده و شنیده ایم مافیا 2 از نظر نمایشنامه و هنرپیشگی صدا از جمله بهترین بازیهایی است كه تا به كنون عرضه شده است. ما همه می دانیم كه گنگسترها چگونه به نظر میرسند اما كاملا واضح است كه تیم بازیساز تا چه اندازه برای ایجاد ظاهر و شخصیت كاراكترهای بازی تلاش كرده است. همین رویه برای شهر Empire Bay نیز صدق می كند : از اتوموبیل ها گرفته تا ساختمان ها و موسیقی های ان دوره , تمامی جزئیات در بازی كاملا واقعی و اصیل به نظر میرسند. بازی نهائی شامل 50 اتوموبیل مختلف طراحی شده از نمونه های اصلی و 100 قطعه موسیقی خواهد بود. نوع موسیقی در بازی نیز با تغییر در چرخه ی زمانی بازی در روز و شب و اتفاقات بازی متغیر خواهد بود. به طور مثال مرحله ی تخریب ماشینها فقط در شب اتفاق می افتد , به خاطر اینكه انجام چنین مرحله ای در روز عقلانی به نظر نمی رسد , و هنگام رانندگی به مقصد خود شما شاهد موسیقی و وضعیت اب و هوایی مناسب با شرایط داستان خواهید بود.

ویتو به محض اینكه وارد گاراژ شد شروع به پرتاب molotov cocktail به طرف ماشین ها كرد . كه طبعا این سریعا باعث جلب توجه پلیس ها شد. یرخلاف اتفاق مربوط به دزدی قبلی در دمو اینبار پلیس ها به اندازه ی كافی عصبانی شده بودند كه اقدام به تیراندازی كنند. ویتو نیز در واكنش شروع به گشودن اتش به طرف پلیس كرد اما از انجا كه جنگ با سلاح گرم در مافیا 2 بسیار مرگبار است نمایشدهنده ی 2k دمو را با فرار بوسیله ی یكی از ماشین های باقیمانده در گاراژ به پایان رساند. به عنوان پاداش این كار به ویتو این اجازه را داد تا یك ماشین نادر را به كلكسیون خود اضافه كند. پس از اسپری و تغییر رنگ سریع ماشین قهرمان زیرك ما یك سواری جدید برای افزودن به گاراژ خود داشت.

تمامی اینها تنها بخشی از نمایش تاثیرگذار مافیا 2 بود. البته ما قبل از این هم شاهد كیفیت بالای مافیا 2 به عنوان یك بازی اكشن بودیم اما این خصوصیات جزئی تر نیز میتواند به همان اندازه مهم باشند . این بازی ایست كه جذابیت و كشش افسانه ی گنگسترها را درك كرده است. در مافیا 2 شاهد حجم عظیمی از اكشن خواهیم بود ولی تمامی اینها در قالب اتمسفری غنی و درگیركننده همراه با داستانی حماسی و با شكوه با پایان های متعدد ارائه خواهند شد. هنوز نكات ناگفته ی بسیار زیاد دیگری از دنیای مافیا 2 باقی مانده است اما به علت تاخیر در تاریخ عرضه ی بازی ما تا سال 2010 قادر به تجربه ی دنیای مافیا نخواهیم بود. اما به نظر میرسد كه این مدت زمان اضافی با تلاش فزاینده ی بازیساز ارزش صبر كردن را داشته باشد.